Biyografi

 Op Dr. Altan Acar, aslen Afyon Dinar’lı olup  1966 Antalya doğumludur. İlköğrenimimi Isparta’ da    tamamlamıştır. 1983 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine başlayıp  1989 yılında mezun olmuştur. Sonra sırası ile Kayseri Zincidere Açık Cezaevi, Isparta  Gülistan Sağlık Ocağı ve İzmir Altındağ Sağlık Ocağında Pratisyen Hekim olarak çalışmıştır.

 

Prof. Dr.Kudret Türeyen ve Prof.Dr. Erdal Coşkun ile fakulte çalışmaları ve telkinleri ile Beyin ve Sinir Cerrahisine yönelen Dr.Acar; 1992 yılında TUS Sınavını kazanarak  şu anda Katip Çelebi Üniversitesi olan İzmir Atatürk Eğitim Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanlık  ihtisasına başlamıştır.

 

İhtisas süresince Prof. Dr.Şevket Tektaş yöneticiliğinde , Dr Hamdi Bezircioğlu, Dr. İsmail Akkol, Doç. Dr. Füsun Demirçivi ,Dr. Hamit Feran, Doç. H. Kamil Sucu, Dr. İsmail Yurt ve Dr. Gönül Güvenç ile Genel Nöroşirurji ‘de Ege Üniversitesi’nde Prof. Dr. Saffet Mutluer ve Prof Dr. Yusuf Erşahin (Rahmetli) ile Pediatrik (Çocuk)  Nöroşirurji’de , İstanbul Şişli Etfal Hastanesi’nde Prof. Dr Latif Baş ile Mikrocerrahi  konusunda çalışma olanağını bulmuş ve  1997 yılında Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olmuştur.

 

İhtisas sonrası Ege Üniversitesi’nde Prof Dr. Mehmet Zileli yöneticiliğinde detay için tıklayınız Omurga ve Omurilik hastalıkları ile ilgili  Prof.Dr Taşkın Yurtseven ve Prof Dr .Sedat Çağlı ile Felow Eğitimi almıştır.

 

1998 -2009 yılları arasında Uşak Devlet Hastanesinde Dr. Yaşar Şenkal (Rahmetli) ,Dr. Turgay Kıldacı, Dr. Özdemir Koçyiğit, Dr Ufuk Kuşcuoğlu  ile birlikte çalışmıştır.

 

2014 itibari ile meslekte 25 yılını bitiren Op.Dr.Altan Acar ; 2009 yılından bu yana Özel Medicalpark Uşak Hastanesinde çalışmaktadır.

 

Fizik Tedavi (Dr. Şener Ülker), Ortopedi (Op.Dr. Metin Deniz Savaş), Nöroloji (Dr. Fatma Özdemir-Dr.Ahmet Özşimşek) ,Anestezi(Dr. Banu Zeynep Çırpıcı, Dr. Murat Turan) branşlarıyla uyumlu bir şekilde çalışması sonucu yıllık poliklinik sayısı 10.000 ve yıllık ameliyat sayısı ise 600’ün üzerindedir.

 


     Üye Olduğu Dernekler

  • Türk Tabibler Birliği
  • Türk Nöroşirurji Derneği
  • Türk Spinal Cerrahi ve Periferik Sinir Cerrahi Grubu
  • Türk Omurga Derneği

                      

 

 

Facebook Twitter Print Addthis